Víkendové workshopy střihů

Komu je workshop konstrukce střihů určen?

Kurz konstrukce střihů je určen pro ty zvídavé duše, které jsou rozhodnuty přijít věcem na kloub a v naší přetechnizované době si vytvořit podle vlastní fantazie model od počátečního nápadu až k jeho skutečné realizaci. Ve třech lekcích se naučíte základy konstruování střihů, aplikaci a střihovou manipulaci pro využití základního střihu k realizaci modelu. To vše v teoretické části, v měřítku 1:5, kdy vám bude stačit jen sešit a pravítko, abyste pochopili teorii. Na to následuje workshop 2 lekcí, ve kterých si vyzkoušíte vlastní projekt od počátečního návrhu až ke stříhání a jeho přípravě na 1.zkoušku. Tím si ověříte správnost svého střihu, který vám tak po eventuální korekci bude sloužit dál.

OSNOVA WORKSHOPU

Program sobota:

9.00 – 16.00
1. lekce – měřeni postavy, základní střih sukně, 4,6,8 dílová, půlkruhová a kruhová a střihové manipulace základního střihu k modelovaní navrženého modelu sukně.

2. lekce – základní střih halenky, střihové manipulace základu k modelovaní princesového střihu, přenášení prsního záševku k modelovaní navržených modelů, použití základního střihu pro stříhání šatů.

3. lekce – střih základní sukně 1:1, střih halenky v měřítku 1:1.

Program neděle:

8:30 – 16.00
workshop – Stříhání sukně, zásady pokládání střihu na látku, stříhání a příprava na 1. zkoušku. 1. zkouška modelu, zakreslení oprav a zanesení korekcí do základního střihu.

Střih modelu dle vlastního návrhu v měřítku 1:1, střihová manipulace a modelování. Zásady pokládání střihu na látku, stříhání a příprava na 1. zkoušku. 1. zkouška modelu, zakreslení oprav a zanesení korekcí do základního střihu.

TERMÍNY

Termíny sledujte v rezervačním systému – vždy sobota až neděle.
Workshopu je možné se zúčastnit pouze jako celku, není možné se účastnit pouze jednoho dne – v rezervačním systému si prosím rezervujte oba dny.
Kurzy budou probíhat ve skupinách po 4 lidech v jednotlivých termínech.

CO POTŘEBUJETE

Na teoretickou část pouze sešit A4 nelinkovaný, pravítko a trojúhelník s ryskou, tužku na rýsování, kružítko. Pro workshop mějte připravenou látku k realizaci dvou modelů a to sukně a buď halenky nebo šatů podle vlastního výběru.

MÍSTO KONÁNÍ

Módní dílna Habrová
Dvořákova 44/14
Brno, 602 00

V krejčovství Módní dílna Habrová se navíc budete pohybovat v blízkosti aktuální zakázkové výroby a můžete tak nasát cokoli z našeho know how. Také vám budou dostupné i námi dovážené materiály z Itálie, pokud budete mít zájem.

CENA

Úhrada ceny probíhá předem v plné rozsahu workshopu.
Po registraci kurzu vám zašleme platební údaje pro provedení platby.

Cena workshopu  – 3 000 Kč

POSTUP VYTVOŘENÍ REZERVACÍ

Prosíme o vyplnění / rezervaci termínu 2 dní workshopu (SO/NE).

Konzultace na tel. 420 776 272 171 / habrova@modni-dilna.cz

Módní dílna Habrová
Módní dílna Habrová
Módní dílna Habrová