Víkendové workshopy technologických postupů šití

KOMU JE VÍKENDOVÝ KURZ TECHNOLOGICKÝCH POSTUPŮ ŠITÍ URČEN?

Z našeho života pomalu mizí všechny ruční, tvořivé řemeslné dovednosti, nahrazované automaty a roboty. Poslední generace řemeslníků lomí rukama a lamentují, že tradiční řemeslo vymírá. I ty nejkurióznější rukodělné činnosti jako návody na blozích, tutoriálech a serverech IT médií slaví vysokou návštěvnost.

Autorka tohoto textu a lektorka kurzů šití, po shlédnutí některých, možná i dobře míněných rad pro DIY všeho druhu, propadla částečně zoufalství nad množstvím neodbornosti, účelové manipulace a laciného plácání některých blogů a návodů na výrobu všeho (omlouvám se touto cestou všem poctivým, kteří fakt něco umí). Rozhodla se proto, že rychle, než bude pozdě, je třeba aspoň trochu vnést kritické světlo mezi konzumenty takových produktů.

Nabízíme tedy workshopy na víkend, nepůjde tentokrát o výrobu konkrétního oblečení nebo výrobku. Je zaměřen na pokročilejší z vás, kteří se chtějí naučit obecně platné zásady řemeslného krejčovského zpracování oděvů, jako jsou lemování, začišťování a kapsy, se vším, co k tomu patří, tedy žehlení, znalost materiálů a vhodnost volby správného technologického postupu pro daný účel. Neslibujeme, že po absolvování tohoto workshopu budete schopni vést firmu na výrobu oděvů, ale někde na pomezí „urob si sám“ a „zvládne to každý, kdo na nás kouká“ byste po zralé úvaze mohli být schopni projektovat nejvhodnější technologické postupy pro daný výrobek, který si chcete zhotovit.

OSNOVA WORKSHOPU

Program sobota:

9.00 – 12.00
1. lekce – Teorie nauky o materiálech, jejich uplatnění, zpracování a údržba, výroba tkanin a pletenin a rozdíly v jejich stříhání a zpracování. Obecné zásady při výběru modelu, materiálu a vhodnost užití technologických postupů při šití. Zásady žehlení mezi operacemi, příprava oděvu na zkoušku, zkoušení oděvu, opravy po zkoušce.

12.30 – 16.00
2. lekce – Stříhání límců, manžet, podsádek a pásků k sukním, tužící materiály a krátká instruktáž o jejich použití. Šití vzorníku jednovýpustkové kapsy se zažehleným výpustkem.

Program neděle:

9:00 – 12.00
3. lekce – Šití vzorníku zipu u sukně, pásku a zapínání, vzorník začišťování kulatého výstřihu pomocí podsádky do tvaru, šikmého proužku, paspulkou, vzorník začišťování výstřihu do V.

12.30 – 16.00
4. lekce – Využití strojů na šití pletenin, zásady začišťování a lemování pletenin, šití vzorníku začištění koncové záložky u materiálu pracího, vlněného, šatového.

TERMÍNY

Termíny sledujte v rezervačním systému – vždy sobota až neděle.
Workshopu je možné se zúčastnit pouze jako celku, není možné se účastnit pouze jednoho dne – v rezervačním systému si prosím rezervujte oba dny.
Kurzy budou probíhat ve skupinách po 4 lidech v jednotlivých termínech.

CO POTŘEBUJETE

Všechny potřebné pomůcky, jako křídy, špendlíky atd jsou Vám k dispozici u nás v dílně. Taky materiál na výrobu vzorníků a lepící materiály budou z našich zdrojů.

MÍSTO KONÁNÍ

Módní dílna Habrová
Dvořákova 44/14
Brno, 602 00

V krejčovství Módní dílna Habrová se navíc budete pohybovat v blízkosti aktuální zakázkové výroby a můžete tak nasát cokoli z našeho know how. Také vám budou dostupné i námi dovážené materiály z Itálie, pokud budete mít zájem.

CENA

Úhrada ceny probíhá předem v plné rozsahu workshopu.
Po registraci kurzu vám zašleme platební údaje pro provedení platby.

Cena workshopu  – 3 000 Kč

POSTUP VYTVOŘENÍ REZERVACÍ

Prosíme o vyplnění / rezervaci termínu 2 dní workshopu (SO/NE).

Konzultace na tel. 420 776 272 171 / habrova@modni-dilna.cz

Módní dílna Habrová
Módní dílna Habrová
Módní dílna Habrová